Kutnowskie Dni Seniora - "Aktywny Senior Wędkuje"

Prezydent miasta Kutno od kilku lat przy wsparciu organizacji pozarządowych organizuje dla seniorów „Kutnowskie Dni Seniora” "Aktywny Senior Wędkuje". Obchody trwają kilkanaście dni i są wypełnione przeróżnymi imprezami adresowanymi do młodych inaczej. Brać wędkarska naszego Koła podjęła się organizacji rywalizacji na baty, tyczki, odległościówki i tylko Bóg raczy wiedzieć na co jeszcze. Do współpracy zaprosiliśmy Stowarzyszenie Wędkarskie „ZALEW”, Wędkarski Klub Seniora OM PZW oddz. Kutno i sędziów OM PZW, którzy charytatywnie poprowadzili zawody. SW „ZALEW” udostępniło zbiornik, wyznaczyło stanowiska i wsparło organizacyjnie. Pogoda dopisała, ryby nie były leniwe. Seniorzy w wyśmienitych humorach to i czas zawodów (4 godz.) minął jak z bata strzelił. Sędzią głównym był Zbigniew Gralewski z Koła „METALURG”. Ryby pomagali ważyć : Bogdan Milewski – WKS OM PZW , Ryszard Woźnica „ZALEW” Kutno, Andrzej Iwiński – Sędzia OM PZW
Dla najlepszych puchary i nagrody ufundował Prezydent Miasta Kutno a wręczyli  jego przedstawiciele – Kierownik Biura Sportu i Turystyki UM Kutno Paweł Szczepanik oraz panie Anita Wasiak i Katarzyna Kwaśniewska - biura sportu i rekreacji.
Nagrody przekazali koledzy z Klubu Seniora OM PZW.
Ostatecznie wystartowało 34 zawodników a akces zgłosiło 40. 18 drużyn. Ogółem w zawodach i spotkaniu nad wodą uczestniczyło ponad 60 osób. Obowiązywał regulamin zawodów uzgodniony z UM i organizacjami wędkarskimi.
Klasyfikacja drużynowa :
1,Kutno zgł. Indywidualnie – 39 pkt. 3,45 kg – Marek Majchrzak – Stanisław Wasilewski
2.Kutno PZW 110 – 37 pkt. 3,00 kg – Paweł Włodarczyk – Wiesław Przybysz
3.Kutno PZW 109 I – 35 pkt. 2,23 kg – Roman Cieślak – Jarosław Koliński
4.Kutno PZW 109 II – 31 pkt. 2,77 kg – Marek Grzybowski – Bogdan Abramowicz
5.Klub Seniora OM PZW – 31 pkt. 1,67 kg – Bogusław Wysocki – Andrzej Iwiński
6.ZALEW Kutno I – 28 pkt. 1,62 kg – Ryszard Woźnica – Marian Motyliński
Klasyfikacja indywidualna :
1.Abramowicz Bogdan – Koło 109 II 1 pkt. 2,25 kg
2.Majchrzak Marek – Kutno indyw. 1 pkt. 1,46 kg
3.Stanisław Wasielewski – Kutno indyw. 2 pkt. 1,99 kg
Największą rybę karasia o wadze 1,10 kg złowił kol. Paweł w Włodarczyk - Koło 110.
Specjalne upominki dla najstarszego seniora oraz najstarszego seniora urodzonego i zamieszkałego w Kutnie ufundowała firma „FLORIAN” Kutno. Każdy zawodnik przed rywalizacją  otrzymał firmową zanętę wędkarską. Rano słodki poczęstunek. Po zawodach wspólny posiłek przygotowany przez hotel „AWIS”. Czekamy na spotkanie za rok. Przestrzegaliśmy reżimu sanitarnego. Było stanowisko do dezynfekcji rąk i sprzętu. Odwiedzał nas patrol Straży Miejskiej.

Wasze komentarze (0)