Memoriał Jerzego i Mirosława Piątków rozstrzygnięty

Zawody otwarcia sezonu były poświęcone pamięci ojca i syna Jerzego i Mirosława Piątków, którzy od wielu dziesięcioleci tworzyli i pracowali dla dobra PZW na terenie Kutna oraz województw łódzkiego, płockiego i włocławskiego. A w ostatnich latach Okręgu Mazowieckiego PZW. Byli wielokrotnie wyróżniani przez władze związku oraz struktury samorządowe. Obaj zostali wyróżnieni złotą odznaką z wieńcami PZW, a Mirek Piątek najwyższym wyróżnieniem Koła “ECCE HOMO Caritate et Justicia”. Wnuczek Jurka a syn Mirka Maciej ufundował piękne puchary i praktyczne nagrody.
Długo czekaliśmy na ponowne spotkania sportowo rekreacyjne i wreszcie zapaliło się zielone światełko dla działalności w tym zakresie naszego okręgu. Na zawodach rozgrywanych jako „Memoriał Jerzego i Mirosława Piątków” spotkaliśmy się na łowisku Krzywie w Zgierzu. Pogoda w sumie dopisała. Rywalizacja przebiegała w bardzo sportowej i koleżeńskiej atmosferze. Koledzy dopingowali siebie nawzajem, było wiele dowcipu i podpowiedzi wędkarskiej. Wystartowało 19 zawodników. Przestrzegano wszelkich zaleceń dla zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego. Organizatorzy losowania stanowisk dokonali wcześniej, zabezpieczono środki do dezynfekcji rąk i sprzętu, wielu używało maseczek. Nie było ceremonii otwarcia, a zakończenie zawodów to tylko wyróżnienie najlepszej trójki. Posiłek zabezpieczył dostawca cateringu w naczyniach jednorazowych. Każdy zjadł posiłek w osobności bądź zabrał do domu.
Ryby niezbyt chętnie nas „ugościły” i były dość oporne we współpracy. Dominowała drobna płoć oraz niezbyt wyrośnięty leszcz. Liny i okonie dalekie od wymaganego wymiaru. Sędziował sędzia klasy okręgowej Zbigniew Gralewski. Po 4 godz. zmaganiach wyniki były następujące :
1.Marek Grzybowski – 1.920 pkt.
2.Przemysław Saczuk – 1.460 pkt.
3.Marek Gralewski – 1.330 pkt.
4.Wojciech Pierzchała – 1.200 pkt.
5.Maciej Włodarski – 980 pkt.
6.Bogdan Abramowicz – 960 pkt.
7.Chmiel Rafał – 770 pkt.
8.Książek Łukasz – 610 pkt.
9.Rusinkiewicz Tomasz – 490 pkt.
10.Mikołaj Derej i Jarosław Koliński – po 460 pkt.
Kapitanat Sportowy Koła dobrze wywiązał się z organizacji zawodów a wspierało go wielu kolegów.
Ogółem złowiono 11,90 kg ryb, które w dobrej kondycji wróciły do łowiska.
Koledzy z Koła nr 130 PZW w Zgierzu bardzo dobrze przygotowali zbiornik i przyległy teren pod potrzeby sportu wędkarskiego. Zawody bez udziału publiczności.
Za dwa tygodnie weekend nad morzem i zawody w połowach belony. Możliwość poznania tajników wędkarstwa morskiego brzegowego.

Wasze komentarze (0)