Przywróćcie zawody wędkarskie!

zanowni Parlamentarzyści do Sejmu i Senatu RP IX kadencji :
Pan Poseł Paweł Bejda
Pani Poseł Paulina Matysiak
Pan Poseł Tadeusz Woźniak
Pan Senator Przemysław Błaszczyk
Szanowni Państwo !
Zwracam się do Was o pomoc w stworzeniu warunków dla uprawiania sportu wędkarskiego w formie zawodów w okresie obowiązywania ograniczeń wynikających z obecnej sytuacji epidemiologicznej. W wielu dziedzinach sportu rząd wprowadza ograniczania restrykcji sanitarnych.
Zawody wędkarskie organizowane na podstawie przepisów PZW tworzą warunki do ich realizacji z pełnym poszanowaniem przepisów o minimalnych odległościach między osobami w kontaktów bezpośrednich. Stanowiska są od siebie odległe o co najmniej 10 m, na łodzi może być maksymalnie 2 zawodników, są wydzielane strefy do których nie ma wstępu osoba postronna. Ustalanie wyniku indywidualnego następuje na stanowisku i dokonuje to sędzia tylko w obecności zawodnika, który przygotowuje złowione ryby do ważenia lub pomiaru. Ryby wracają do wody. Zawody odbywają się przestrzeni otwartej. Wszelkie wymogi sanitarne są więc przestrzegane : brak kibiców, duże odstępy, teren otwarty (otoczenie lasów, zadrzewień), indywidualne ustalanie wyniku, losowanie stanowisk przed zawodami, regulamin zawodów i wyniki przekazywane drogą elektroniczną. Teren zawodów wyłączony pod potrzeby danej konkurencji i jest przygotowany przed zawodami. Należy zrezygnować z oficjalnych uroczystości otwarcia i zamknięcia zawodów.
Nie mniej ważna jest pomoc dla branży sportu wędkarskiego. Zawody to zakup nowego sprzętu, zanęt i przynęt, przywracanie miejsc pracy, wpływy do budżetu. Wiele sklepów z branży wędkarskiej nie funkcjonuje lub tylko egzystuje. Tych sklepików są dziesiątki tysięcy. Do tego hurtownie, producenci.
Nie wiem czy biznes związany z piłką nożną lub żużlem daje więcej miejsc pracy i zysków dla budżetu niż różne formy wędkarstwa : kilkaset tysięcy zrzeszonych w PZW, również setki tysięcy w różnych stowarzyszeniach wędkarskich, do tego osoby niezrzeszone a wędkujący na łowiskach specjalnych. Po ograniczeniach w połowach morskich praktycznie zamarła gałąź rekreacyjnego wędkarstwa z kutrów. Będąc nad morzem widać setki kutrów stojących na cumach a kwatery i restauracje świecą pustkami. Kontakt na boisku lub na torze między zawodnikami z zachowaniem 2 metrowej odległości jest nie unikniony, sport wędkarski to gwarantuje.
Znając Państwa przychylność między innymi dla PZW oraz jego struktur terytorialnych jeszcze raz proszę o pochylenie się nad zgłoszonym problemem pasjonatów wędkarstwa i poczynienie kroków nad szybkim oraz skutecznym rozwiązaniu tych małych utrudnień.
W oczekiwaniu na satysfakcjonującą odpowiedź przekazuję wędkarskie pozdrowienie czystym wodom cześć.
zdjęcia z archiwum

Wasze komentarze (0)