Wigilia aktywu Koła PZW 109 Metalurg Kutno

Zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją aktyw Koła spotkał się z osobami wspierającymi na tradycyjnym opłatku wigilijnym. Zachowując wymogi epidemiologiczne dnia dzisiejszego mogliśmy spotkać się na tej skromnej ale przyjacielskiej wigilijnej wieczerzy. Prezes Koła przekazał serdeczne podziękowania za prace na rzecz pomyślności i rozwoju Koła. Wspomniał o tych, którzy są już na drugim brzegu życia. Prosił aby przy rodzinnym wigilijnym stole ich uczestnikom przekazać od braci wędkarskiej Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno życzenia wszystkiego najlepszego. Prezes Koła wręczył „Złotą Odznakę PZW” kol. Krzysztofowi Zdziarskiemu. Po cichuteńku zostawiając upominki pod choinką odwiedził nas Święty Mikołaj. Do worka prezentów Św. Mikołaja dołożyli się Kol. K. Zdziarski i R. Cieślak. Każdy z uczestników przyniósł jedną potrawę i tak zastawiliśmy wigilijnymi daniami wspólny stół. Pomieszczenie i dekoracje jak zwykle przygotował kolega Andrzej Cichowski. Znalazły się na stołach kolędniki więc nie było problemów aby wspólnie zaśpiewać wiele pięknych polskich kolęd.
Nasze menu było odzwierciedleniem polskich tradycyjnych spotkań wigilijnych w domach rodzinnych.
Czerwony barszcz z uszkami, grzybowa prawdziwkowa z łazankami, karp królewski smażony, bałtycki dorsz w galarecie, pierogi z kapustą i grzybami, groch z kapustą, kapusta z grzybami, kluski z makiem, fasola z masłem, śledzie z oleju na dwa sposoby, rydze marynowane, dwa rodzaje ciast oraz wigilijny kompot z suszu owocowego. Nie zabrakło polskich wspaniałych jabłek i specjalnie na tę okazję upieczonych przepysznych chlebków. Wielu kolegów przyniosło jeszcze inne domowe smakołyki.
Prezes Z. Gralewski i v-ce Prezes A. Cichowski odwiedzili kapelana Koła księdza Prałata Jana Dobrodzieja i w imieniu ZG PZW przekazali medal za zasługi dla wędkarstwa. Ks. Jan trzy dni wcześniej obchodził 85 rocznicę urodzin.
Pandemia spowodowała, że spotkaliśmy się w niewielkim gronie. Jednak tradycja trwajaca nieustannie od 1977 została podtrzymana. Również w stanie wojennym wigilie były kontynuowane.