Wycieczka na Skrwę 109 Kutno

Korzystając z dobrej, wędkarskiej pogody WKSeniorów planował zorganizować wspólny wyjazd nad rzekę Skrwę prawą do miejscowości Cierszewo na wiosenne wędkowanie. Obecna sytuacja związana z wystąpieniem koronawirusa zmusiła organizatorów do odwołania zawodów. Jednak część kolegów już przygotowanych sprzętowo i zanętowo do wyjazdu zdecydowała się na wspólną wycieczkę.
Ryba świetnie brała więc i rywalizacja była zacięta. Spędziliśmy wiele godzin na sportowej rywalizacji z pełnym poszanowaniem złowionych ryb. Ryby w wielu przypadkach były natychmiast wypuszczane ponieważ ustalono dodatkowe wymiary od których można rybę zaliczyć do rywalizacji.
Koledzy złowili ponad 30 kg głównie płoci i leszczy. Kilkanaście okoni, ukleje oraz nieliczne dziś jazgarze.
Wyjątkowość okolicy oraz wiosna wyglądająca z za każdego krzewu i drzewa stwarzała wspaniałą atmosferę. Klangor żurawi, werble dzięciołów, gęgot docierający z przelatujących kluczy gęsi czy też nawoływania orłów i jastrzębi wypełniały ciszę doliny Skrwy. Co jakiś czas między spławikami przepływały majestatycznie łabędzie a ptaki krukowate wykonywały wspaniałe loty godowe. W osłoniętych i ciepłych miejscach kwitły pierwsze kwiaty.
Zgodnie z wnioskiem-apelem wyjazd nastąpił w dniu roboczym aby nie zajmować łowiska w weekend, kiedy mają możliwość większego skorzystania pracujący i prowadzący działalność gospodarczą. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem.

Wasze komentarze (0)