Zawody Koła PZW 109 Metalurg Kutno z okazji 102 rocznicy – „CUDU NAD WISŁĄ”.

Udział 31 osób, 23 zawodników

Tokary nad Wisłą powitały nas słońcem i ciepłem. Mieszkańcy rzeki ciekawie spoglądali na przybyszów z kijami i podbierakami. Kapitanat sportowy wyznaczył rybne stanowiska. Koledzy przygotowali miejsce rozpoczęcia i zakończenia naszej tradycyjnej imprezy sportowo – rekreacyjnej połączonej ze skromną uroczystością patriotyczna z okazji 102 rocznicy „ Cudu nad Wisła”. Jest to jedna z imprez wchodzących w skład obchodów 45 – lecia Koła. Wójt Gminy Kutno związanej z historią naczelnika marszałka Józefa Piłsudskiego pani Justyna Jasińska wsparła nasze działania. Po zapoznaniu się z warunkami i prognozą pogody ustaliśmy, że zawody potrwają 5 godz. Krótkie przygotowania na stanowiskach i start. Wkrótce nastąpiły pierwsze hole wiślanej ryby – dominował średni leszcz. Na zawody zaprosiliśmy organizacje wędkarskie z Kutna, samorządu gminy Kutno oraz wędkarzy z Płocka i Włocławka. Obecny był członek Zarządu OM PZW kol. Kołodziejski Michał. Zawody w imieniu Wójt Gminy otworzył witając uczestników i życząc udanej walki na feedery i inne gruntówki Sekretarz Gminy pan dr Jacek Saramonowicz. Sędzia Główny kol. Z. Gralewski przypomniał o zasadach bezpieczeństwa i regulamin dzisiejszej rywalizacji.
Wyniki :
1.Kol. Wiliński Rafał – Koło 110 – 13.450 pkt.

2.Kol. Bielicki Roman – Koło 110 – 11.260 pkt.

3.Kol. Pierzchała Wojciech – Koło 109 – 7.550 pkt.

4.Kol. Włodarski Maciej – ZALEW – 6.690 pkt.

5.Kol. Dąbrowska Agnieszka – Koło 114 – 5.920 pkt.

6.Kol. Jerzykowska Krystyna – Koło 114 – 5.580 pkt.
Największa ryba – leszcz 1,55 kg złowiony przez kol. Włodarskiego Macieja-ZALEW.
Ogółem w zawodach gruntowych złowiono i wypuszczono 83,52 kg ryb, w tym sektor A – 37,08 kg, sektor B 46,44 kg.
Na zakończenie zawodów przybyła pani Wójt Gminy Kutno – Justyna Jasińska przywożąc piękny wieniec kwiatów, który został spuszczony na wody rzeki Wisły dla upamiętnienia rocznicy „CUDU NAD WISŁĄ”. Pan dr Jacek Saramonowicz przygotował okolicznościowy referat dotyczący tych wydarzeń. „Walki o Płock i most na Wiśle  w czasie wojny polsko – bolszewickiej toczyły się w dniach 18-19.08.1920 roku.  W obronie Płocka brały udział nie tylko wojska lądowe, ale także statki Flotylli Wiślanej Marynarki Wojennej; „Minister”, „Wawel” i „Stefan Batory”.W wyniku wymiany ognia „Stefan Batory” został kilkukrotnie trafiony pociskami armatnimi i osiadł na mieliźnie. W walkach na ulicach Płocka uczestniczyli żołnierze z kompani alarmowej 37 PP z Kutna, a bohaterską postawą odznaczył się Dawid Wurtz. 10.04.1921 roku Józef Piłsudski uhonorował Płock Krzyżem Walecznych.”

Zawody przebiegały w bardzo koleżeńskiej atmosferze. Wójt Gminy Kutno wręczyła piękne puchary i cenne nagrody. Prezes Koła dołożył kilka zestawów upominków za dalsze miejsca. Przestrzegano rygoru sanitarnego, zapewniono środki do dezynfekcji rąk i sprzętu. Ograniczono procedury otwarcia i zamknięcia zawodów do minimum. Posiłek z cateringu – obiad dwudaniowy. Zapewniono ciasto drożdżowe, wody mineralne, herbatę i kawę. Po zamknięciu imprezy wspólnie uporządkowaliśmy teren a wśród obecnych rozlosowano dodatkowe nagrody niespodzianki.

Autor: Zbigniew Gralewski

Wasze komentarze (0)