Zawody kutnowskich seniorów.

Ogółem w zawodach i spotkaniu nad wodą uczestniczyło nieco ponad 40 osób. Niewiele ale takie są wymogi sanitarne dnia dzisiejszego.
Prezydent miasta Kutno wspólnie z organizacjami pozarządowymi organizuje wiele imprez z myślą o młodych „inaczej”. Również Braci wędkarskiej zaproponowano rywalizację na baty, tyczki, teleskopy i na co tylko kto chce byleby był spławik. To zadanie powierzono naszemu Kołu, które wsparło stowarzyszenie wędkarskie „ZALEW” i Wędkarski Klub Seniora. Zbiornik udostępniło Stowarzyszenie Wędkarskie „ZALEW”. Pogoda dopisała, ryby nie były leniwe. Seniorzy w wyśmienitych humorach to i czas zawodów (4 godz.) minął jak z bata strzelił. Sędzią głównym był Zbigniew Gralewski z Koła „METALURG”, sędzia sekretarz Paweł Włodarczyk Koło nr 110, których wspierał gospodarz obiektu kol. Ryszard Woźnica. Startowało 29 zawodników a akces do zawodów zgłosiło 37. Obowiązywał regulamin zawodów uzgodniony z UM i organizacjami wędkarskimi. Każdy zawodnik przed rywalizacją otrzymał indywidualny pojemnik aerozolowy z płynem do dezynfekcji. Płyny do dezynfekcji rąk i sprzętu zapewniła firma „TRANSMICHOR” Kutno. Losowanie nr stanowiskowych odbyło się komisyjnie przed zawodami i było utajnione. Wyniki czołowych zawodników:
1.Bogdan Abramowicz – Koło „METALURG” – 5.780 pkt.
2.Jakubowski – ZALEW – 5.060 pkt.
3.Zbigniew Jabłoński – Koło110 – 3.840 pkt.
4.Wiesław Przybysz – ZALEW – 2.610 pkt.
5.Mikołaj Derej – Koło „METALURG” – 2.280 pkt.
6.Tadeusz Wybrański – ZALEW – 2.250 pkt.
7.Jarosław Koliński - Gmina Nowe Ostrowy – 1.930 pkt.
8.Roman Cieślak – Gmina Strzelce – 1.660 pkt.
9.Marian Motyliński i Krzysztof Kaczyński – ZALEW – po 1.530 pkt.
18. Stanisław Pawłowicz - Koło 130 Zgierz - 1.160 pkt.
Ogółem złowiono 45,83 kg ryb, które wróciły do łowiska.
Nieoficjalną klasyfikację drużynową wygrał zespół w składzie : Marian Motyliński, Marek Grzybowski i Przybysz Wiesław – ZALEW – 27 pkt.
Puchary i cenne nagrody wędkarskie w imieniu Prezydenta przekazał Kierownik Biura Sportu i Rekreacji UM Kutno pan Paweł Szczepanik w obecności zastępcy pani Marty Góra. Wyróżnienia przed wręczeniem zostały zdezynfekowane, a ich zdobywcy indywidualnie odbierali je z miejsca ich ustawienia.
Po zawodach posiłek na wynos przygotowany przez hotel „AWIS” oraz piekarnię „MAŁGORZATKA”. Czekamy na spotkanie na kutnowskich dniach seniora na przełomie września i października.
Przestrzegaliśmy reżimu sanitarnego obowiązującego w okresie pandemii. Odwiedzał nas patrol Straży Miejskiej pilnie bacząc na przestrzeganie zasad przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wasze komentarze (0)