Święto Niepodległości w Kole PZW 109 Metalurg Kutno

W dniu 11.11. na jeziorze Lubień w Lubieniu Kujawskim Zarząd Koła przy wsparciu Kapitanatu Sportowego zorganizował towarzyskie zawody gruntowe z okazji „NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI” o Puchar Prezydenta Miasta Kutno pana Zbigniewa Burzyńskiego. Jest to kontynuacja naszego udziału w realizacji miejskich obchodów tego święta. Zawody jednoturowe, dwusektorowe 5 godzinne. Pogoda znowu dopisała. Dość ciepło, prawie bezwietrznie oraz bez opadów. Rywalizacja przebiegała w koleżeńskiej atmosferze, ryba dość aktywna. Dominowała płoć (lecz niezbyt wyrośnięta) i leszcze i ukleje (niektóre sporych rozmiarów).

Wyniki (duża litera A lub B oznacza sektor):

1 miejsce – Bogdan Abramowicz – 1 pkt. 3.3.633 kg B

2 miejsce – Łukasz Książek – 1 pkt. 2,42 kg A

3 miejsce – Rafał Chmiel – 2 pkt. 3,085 kg B

4 miejsce – Marek Grzybowski – 2 pkt. 2.045 A

5 miejsce – Maciej Włodarski – 3 pkt. 2.810 kg B

6 miejsce – Tomasz Sójecki – 3 pkt. 1.95 kg A kg A

7 miejsce – Grzegorz Mikołajczyk – 4 pkt. 2.035 B

8 miejsce – Jarosław Koliński – 4 pkt. 1.410 kg A

Ogółem złowiono 32.370 kg ryb, które w dobrej kondycji wróciły do wody.

Wyjazd przebiegał sympatycznie, fajna rywalizacja, piękna okolica. Zakończyliśmy wspólnym gorącym posiłkiem.

Następne zawody w dniu 11 grudnia. Będą to zawody wigilijne zakończenia sezonu liczące się do klasyfikacji wędkarza roku’22 i ostatnie w ramach 45 – lecia Koła. Prędzej bo już 18.11. spotykamy się na okolicznościowym wydarzeniu z okazji naszej rocznicy pod tytułem „XIX Wędkarska Karczma Piwna”, zapisy do 14.11. u Skarbnik Koła. Rok zakończymy zebraniem sprawozdawczym w dniu 30.12. w Domu Seniora, gdzie podziękujemy i wyróżnimy najbardziej aktywnych.

Ponieważ w Kutnie i okolicy brak odpowiedniego akwenu na organizację zawodów wędkarskich zorganizowaliśmy je na terenie powiatu włocławskiego dość blisko od Kutna i dzięki uprzejmości Prezesa Gospodarstwa Rybackiego we Włocławku.

Wasze komentarze (0)